Web yazılım, web siteleri oluşturma sürecinde sitenin tüm fonksiyonlarının, diğer bir deyişle beyninin oluşturulma sürecidir. Genellikle internet ortamı (WWW - World Wide Web) için hazırlanan web yazılımları amaca göre intranet (Özel ağ) ortamları için de oluşturulabilir.

Web yazılımları amaca göre en basit bir sayfa veya en gelişmiş komplike uygulamalar da olabilir. Neticede tümü web yazılımın alanına girmektedir.

Örnek vermek gerekirse dünya çapında en çok bilinen ve günlük tekil milyonlarca ziyaretçiye sahip başlıca web siteleri: Google, Facebook, Youtube, Twitter, Yahoo, Amazon, Wikipedia'dır. (Detaylı sıralamayı http://www.alexa.com/topsites adresinden görebilirsiniz.) Gelişmiş web yazılımlara sahip bu gibi sitelerin ortak özellikleri her ülkeden milyonlarca kullanıcının aynı web yazılımı eş zamanlı kullanabilmeleridir. Web yazılımın en büyük avantajı da burada ortaya çıkmaktadır.

Web Yazılım Nerede kullanılır ?

Web yazılım genel olarak web sitenizde farklı özellikler istediğiniz zamanlarda gereklidir. Kendi projenizi oluşturduğunuzda bir web yazılımcı ile çalışırsanız, projeniz hem dahakaliteli hem de yönetilebilir olacaktır. Web yazılımcılar size bir şablon hazırlayıp, isteklerinize göre bu şablonu düzenleyeceklerdir. Unutmamalısınız ki; web sitesinde erişilebilirlik ne kadar üst seviye olur ise o kadar faydalı kullanım sağlayacaktır.

Web Yazılım Yaptırmalımıyım ?

Web yazılımı yaptırıp yaptırmamak tamamen projeniz ya da beklentilerinizle alakalı gelişmektedir. Eğer kendi firmanız için web sitesi düşünüyorsanız, bu tür web sitelerinde yazılımcılar ile çalışmak son derece etkili sonuçlar verecektir. Lakin bir site yaptırıp içerisine herhangi birşey eklemeden sürekli sabit halde kalacak yazılar düşündüğünüzde o zaman ihtiyacınızın fazlası olacaktır.

Web yazılım hizmetleri hakkında bilgi ve fiyat teklifi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.